Данните на агенцията по храните показват, че през 2013 г. само в търговията на едро в София са извършени 8499 проверки, като са написани скромните 23 акта, пише в. "Капитал". Същевременно от началото на годината нови мобилни екипи са извършили 354 проверки и са написали 176 акта за драстични нарушения, включително за продукти с изтекъл срок на годност, неясен произход и др.
Драстично нарастване на актовете срещу фирми за нарушения, започнало дисциплинарно производство срещу служители на контрола, сериозно количество иззети и бракувани храни. Това отчете във вторник директорът на агенцията по храните Пламен Моллов на среща с журналисти. Институцията започва да набира доброволци, които да я подпомагат при проверките.
Само за месец са бракувани 100 тона негодни храни, което надхвърля общото количество за цялата минала година, когато те са били 75 тона. Най-често става въпрос за млечни и месни продукти.
Драстичната разлика в наложените санкции в последните 18 месеца означава, че или в пъти са се увеличи забранените практики от страната на фирмите, или че проверяващите през миналата година са имали сериозни пропуски в работата си.
Бизнес: Капитал • Кариери • Бизнес • Регал • Одит
IT: Digitalk
На английски: Kapital Insights
23, 52, 11 Април 2014, 23:52
С продукти с изтекъл срок на годност е пълно по всички магазини.
Предразсъдъците са за ограничените.
-1 +1
20, 07, 10 Април 2014, 20:07
Колко хора не са си свършили работата за която получават заплати! Ако има доброволци то би трябвало да показват органите които не са си свършили работата.
+1
19, 41, 10 Април 2014, 19:41
Поредното недомислие на това правителство. Какви права и какви задължения ще имат въпр. доброволци... и, ако написан от тях акт бъде обжалван в съда, кой ще носи отговорност?
За съжаление, очаквам да се върнат и доносите от колеги и съседи. :( Тези хора не разбраха ли, че живеем в 21-ви век и сме в ЕС?
"На народите с къса памет преходите са им много дълги.." Тони Филипов, Д-р
+3
Най-четени статии // за Октомври
Реклама »